page loader

Renk Kullanımı

Renkler insan psikolojisi üzerinde duygusal etki yaparak, insanın zihinsel aktivitesini, fiziksel performansını, sosyal davranışını etkiler. Görsel iletişim açısından; marka, logo, ambalaj, web tasarımı gibi kullanım alanlarında tasarımcılar rengi davranışları motive etmek, çağrışım yapmak, yönlendirmek, uyarmak, süreklilik sağlamak ve bir duyguyu dışa vurmak için kullanırlar. Işık derinlik yaratmak için kullanabileceğiniz yegane öğedir. Parlak, aydınlık ve açık renkli elementler bize yakın, koyu, gölgeli ve karanlık görsel elementler ise uzak görünürler, en azından bu hissi verirler.

Çözünürlük

Retina Ekran, bir ekranda, insan gözünün pikselleri algılayamayacağı seviyede piksel yoğunluğunun bulunmasıdır. Büyük küçük tüm teknolojik cihazlarda web sitesinin uygun kalitede görüntülenmesi gerekir. Günümüzde ki akıllı telefon, tablet ve televizyonlar yoğun piksele sahip ekranlarla donatılmıştır. Web sitesinde yer alan tüm materyallerin bu ekranlara dostça görünmesini sağlayarak, her yerden okunabilir ve anlaşılabilir tasarımlar yapıyoruz.

Yazı Tipi Kullanımı

Kurumsal kimlik çalışması yapılırken kriterlere göre hazırlanan yazı tipleri kullanılarak şirket ile bütünlük sağlıyoruz. Kullanıcıların kolay, anlaşılabilir ve sade görüntüleyebileceği yazı tipleri kullanıyoruz. Amacımız okunması mümkün olmayan yazı tipleri ile kullanıcıları boğmak değildir. Tam tersine hem kullanıcı açısından hem de kurumsal kimlik bütünlüğü açısından uyumlu hale getirmektir. Tasarımlarda kullanılan yazı tipleri tıpkı renkler gibi karşı tarafta iz bırakır. Web tasarımında kullandığımız yazı tiplerinin tüm tarayıcılarda aynı şekilde görüntülenmesini dikkat ediyoruz.